Popis paroplynového cyklu

Popis paroplynového cyklu. Zdroj pozostáva zo štyroch hlavných prevádzkových komponentov:

Spaľovacia turbína – má spoločný rotor pre turbínu a kompresor, dve spaľovacie komory. Menovitý elektrický výkon je 157,7 MW pri teplote vzduchu +8°C a maximálny elektrický výkon je 173 MW pri teplote vzduchu -12°C.

Spalinový kotol – pozostáva z vysokotlakového parného systému, nízkotlakového parného systému a dvoch systémov pre ohrev časti sieťovej vody, horúcovodnej sústavy a pre ohrev zmesí kondenzátov a prídavnej upravenej vody. Kotol je riešený s nútenou cirkuláciou vody vo výparníkových systémoch, je vežového prevedenia s rozmermi spalinového kanála, v ktorom sú umiestnené výhrevné plochy 11 176 x 19 500 mm.

Radenie výhrevných plôch kotla v smere prúdenia spalín:

  • prehrievač vysokotlakovej pary,
  • vysokotlakový výparník,
  • vysokotlakový ekonomizér a prehrievač nízkotlakovej pary,
  • nízkotlakový výparník,
  • ohrievač zmesí kondenzátov a prídavnej vody,
  • ohrievač časti sieťovej vody.

Parná turbína – jednotelesová protitlaková turbína s dvoma neregulovateľnými parnými odbermi pre dodávku do špičkového ohrievača horúcovodnej tepelnej siete a do parnej tepelnej siete o menovitom tlaku 1,3 MPa. Menovitý výkon turbíny na svorkách je 60,3 MW. Trojfázový alternátor typu TLRI 92/96 má činný výkon 61,6 MVA pri teplote chladiaceho vzduchu 25°C a menovité napätie 10,5 kV. Para z protitlaku turbíny je dodávaná do základného ohrievača sieťovej vody horúcovodnej sústavy Bratislava – východ. Konštrukčné riešenie turbíny umožňuje jej prevádzku s premenlivým tlakom v protitlaku cca 0,05 – 0,2 MPa v závislosti na potrebnom ohriatí sieťovej vody podľa teploty vonkajšieho vzduchu.

Výmenníková stanica – zabezpečuje ohrev sieťovej vody horúcovodnej sústavy. Základný ohrev sieťovej vody v základnom ohrievači je v celoročnej prevádzke. Maximálny tepelný výkon ohrievača cca 154,4 MW je využívaný v letnom období, kedy sa sieťová voda chladí odvodom 140 MW tepla do ovzdušia. Do základného ohrievača je dodávaná para z protitlaku parnej turbíny. Paralelne so základným ohrievačom je časť sieťovej vody ohrievaná v ohrievači sieťovej vody, zabudovanom do kotla. Výhrevná plocha základného ohrievača je 3 750 m2. Maximálny tepelný výkon ohrievača je cca 29 MWt. Pre dohriatie sieťovej vody na potrebnú teplotu v závislosti na teplote vonkajšieho vzduchu sa využíva špičkový ohrievač, ktorého maximálny tepelný výkon je cca 81,0 MW. Výhrevná plocha špičkového ohrievača je 1 610 m2. Para do špičkového ohrievača je dodávaná z neregulovaného odberu parnej turbíny. Maximálny výkon dodávky tepla do horúcovodnej sústavy je teda 177 MWt

thời trang trẻ emWordpress Themes Total Freetư vấn xây nhàthời trang trẻ emshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữHouse Design Blog - Interior Design and Architecture Inspiration